Trekking Himalaje

Dwa niezwykłe kraje

Jedna niezapomniana przygoda

Trekking Himalaje

Zapraszamy Was na wyjątkową przygodę. Tylko z Manalay Travel. Explore. Adventure odwiedzicie nie jeden, a dwa himalajskie skarby – nieodkryty Bhutan i zapierający dech w piersiach Nepal. To niepowtarzalna okazja na przygodę życia. Na co jeszcze czekasz? 🙂 Szczegóły obu wypraw znajdują się pod poniższymi linkami:

16 PLAN PODRÓŻY
DZIEŃ 1

Wylot z Polski

Dziś wylatujemy z Warszawy. Witaj przygodo!

DZIEŃ 2

Katmandu

Przylot na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan w Katmandu, transfer do hotelu.
Spotykamy się z naszym lokalnym przewodnikiem, omawiamy plan działania i idziemy na pierwszy rekonesans stolicy Nepalu.
Czas na zakupy w Thamel – wyjątkowo barwnej dzielnicy handlowej, którą ponad czterdzieści lat temu pokochali… hippisi. Wielu artystów spędzało tu swój czas, tworząc niezapomniane dzieła. Nic dziwnego – Thamel hojnie oferuje turystom swoje soczyste kolory, pulsujące życiem ulice i egzotyczną architekturę, którą podziwiać możemy dziś i my!
Po gorączce zakupów czas na ochłodę i pierwsze piwo Everest – złocisty lager, sprzedawany w butelkach 650 ml (podobno nie ma po nim kaca).
Wieczorem czeka nas powitalna kolacja w lokalnym stylu.

Nocleg w Katmandu (D).

DZIEŃ 3

Katmandu - Pokhara

Po pysznym śniadaniu w hotelu transfer do Pokhary. Po drodze pierwsza niespodzianka – niesamowity rafting na rzece TriSuli. Nazwana na cześć trójzębu Shivy rzeka zapiera kusi malowniczością i zapewnia doskonałe warunki początkującym adeptom raftingu, jednoczenie obfitując w ciekawe uskoki. Niezapomniane wrażenia omówimy przy pysznym lunchu, po którym ruszymy w dalszą drogę do Pokhary.

Kiedy już dotrzemy na miejsce, naszym oczom ukaże się panoramiczny widok na himalajskie szczyty. Spokój jezior i dostojność najwyższych Gór Świata tworzą atmosferę spokoju i magii. Pokhara to zdecydowany numer 1 pod względem atrakcji turystycznych Nepalu. To wrota prowadzące wprost do Annapurny, ale też stolica lokalnego rzemiosła. Mimo iż to drugie co do wielkości miasto w Nepalu, Pokhara pozwoli nam złapać oddech po tętniącym życiem Katmandu.

Wieczorem udamy się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Phewa,podziwiając wspaniałe odbicie Fish Tail Peak w jego błękitnych wodach i otuloną taflą hinduistyczną świątynię Tal Barahi na samym środku.

Nocleg w Pokhara. (B,L)

DZIEŃ 4

Pokhara

Pobudka wczesnym świtem – o godzinie 4:30 ruszamy na wzgórze Sarangkot, skąd będziemy podziwiać niezwykły wschód słońca na tle gór Machhapuchhre (uznana za jedną z najpiękniejszych na świecie!), Dhaulagiri i Annapurna Massif. Po takiej porannej wyprawie śniadanie będzie smakować wyjątkowo. Po posiłku zaczynamy zwiedzanie Pokhary i okolic. Odwiedzimy tradycyjny stary bazar zwany Purana. Uliczki powitają nas tutaj pięknymi domami z czerwonej cegły, a mieszkańcy – serdecznym uśmiechem wprost z ganków swoich posiadłości. Purana Bazaar to miejsce, w którym czas magicznie się zatrzymał… Następnie udamy się do świątyni Bindhyabasini – jednej z najstarszych w Nepalu. Kolejny punkt obowiązkowy naszej wyprawy to 600-letnia jaskinia Gupteshwor Mahadev i wodospad Devis (za którego nazwą kryje się mroczna legenda…). Po południu czeka nas spokojny rejs po szmaragdowym jeziorze Phewa, po czym udamy się na spacer do pięknej World Peace Pagoda. Z tego miejsca rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto i Himalaje.
Nocleg w Pokhara. (B)

DZIEŃ 5

Pokhara - Australian Camp trekking

Po pożywnym śniadaniu ruszamy na szlak trekkingowy Australian Camp(2100 m), którego start znajduje się w uroczej wiosce Kande. Idziemy przez kilka godzin (z przerwami) przez malownicze wzgórze wśród drzew rododendronowych, podziwiając niezwykłą scenerię dżungli Dhampus i słuchając śpiewu ptaków. Gdy wyłonimy się z lasu, powita nas bajeczny widok na masyw Mt. Machhapuchhare…Im wyżej, tym piękniejsze czekają nas przeżycia – z osady Australian Camp rozpościera się bowiem nieprawdopodobny widok na himalajskie pasmo Annapurny. Po trekkingu powrót do Pokhary.

Nocleg w Pokhara (B,L)

DZIEŃ 6

Pokhara - Bandipur

Dziś ruszamy do Bandipur. To tradycyjna wioska Newari, żyjące muzeum. Możemy tu podziwiać autentyczne XVIII-wieczne budowle. Ten miks dziedzictwa historii, wiejskiej architektury oraz niezwykłych widoków pozwoli nam jeszcze bliżej zapoznać się z duchem prawdziwego Nepalu. Z tego miejsca będziemy podziwiać widok na zapierające dech góry Dhaulagiri, Machhapuchhre, Langtang i Manaslu.
Wieczorem czas wolny. Można wykorzystać go na spacer po otaczających Bandipur ścieżkach, zanurzyć się w soczystym lesie lub odwiedzić okoliczne świątynie, służące niegdyś za fortece.

Nocleg w Bandipur (B)

DZIEŃ 7

Bandipur - Katmandu

Po śniadaniu czeka nas transfer do Kathmandu – podróż zajmie ok. 5 godzin.
Tego dnia odwiedzimy słynną Swayambhunath Stupa – Świątynię Małp – z przepięknym widokiem na dolinę Katmandu. Towarzystwa dotrzymają nam tu noszące miano świętych ciekawskie małpki. Sama świątynia ma około 2000 lat i jest jednym z najciekawszych miejsc historycznych hinduistycznych i buddyjskich w Nepalu. Gwarantujemy, że namalowane na niej wszystkowidzące oczy Buddhy<zostaną na długo w Waszej pamięci… Meldujemy się w hotelu i mamy czas wolny. Może zawędrujemy w boczne uliczki stolicy albo potargujemy się w Thamelu o kaszmirowy szal dla bliskiej nam osoby?

Nocleg w Katmandu (B)

DZIEŃ 8

Katmandu

Dzisiejszy dzień spędzimy w dolinie Kathmandu. Zwiedzimy najważniejsze zabytki UNESCO – Bouddhanath, Patan Durbar Square i Bhaktapur. Zobaczymy tutaj średniowieczne pałace i zaułki, z których wciąż tchnie historia tego magicznego miejsca. Jest tutaj największy dzwon w Nepalu i cała masa sklepików, w których można kupić zdecydowanie wszystko!
Dla chętnych istnieje także możliwość zorganizowania kursu gotowania pierożków mo:mo. Pierożki mo:mo – to aromatyczny, rozpływający się w ustach symbol Nepalu… Spożywane na obiad bądź kolację, są niewątpliwie najpopularniejszym daniem w tym azjatyckim kraju. Jak je przygotować, aby odtworzyć ich egzotyczny smak po powrocie do domu? Które składniki wybrać, aby farsz rozpieszczał podniebienie? Tego wszystkiego nauczycie się w czasie wyjątkowych warsztatów kulinarnych z lokalnymi mistrzami kuchni. Na zakończenie 3-godzinnego kursu obowiązkowa degustacja i pokaz mistrzów.
Możemy wybrać się także na półtoragodzinny trekking z Wąwozu Chobar (powstałego w miejscu, w którym rzeka Bagmati przecina wzgórze Chobar) do Khokana – tradycyjnej wioski Newari, w której wciąż z pokolenia na pokolenie przekazuje się średniowieczne tradycje…
Wieczorem jeszcze jedna niespodzianka – kolacja pożegnalna z pokazem tradycyjnych tańców nepalskich.

Nocleg w Katmandu (B).

DZIEŃ 9

Katmandu - wylot do Bhutanu

Ostatniego dnia mamy możliwość zorganizowania porannego lotu z widokiem na Mount Everest. To absolutny hit i niezapomniane przeżycie, w czasie którego – oprócz Mount Everestu – podziwiać można ponad 26 himalajskich szczytów. Pilotami samolotów są tu najbardziej doświadczeni fachowcy na świecie. Wzniesiemy się na wysokości aż 25000 stóp!
Po śniadaniu pakujemy się i przygotowujemy na dzisiejszy przelot do Bhutanu. Przygody ciąg dalszy!
Po wylądowaniu w Paro zostaniemy powitani przez przewodnika, który dotrzyma nam towarzystwa przez resztę podróży. Dziś na pierwszy ogień pójdą Ta Dzong oraz Rimpung Dzong. Jej silne mury rozciągają się nad doliną Paro, wzbudzając szacunek i dając poczucie bezpieczeństwa. Zaraz obok znajdziemy i Ta Dzong – starodawną wieżę, przekształconą w bogate Muzeum Narodowe. Po przerwie na lunch pojedziemy do stolicy – Thimpu. Pierwszą niespodzianką będą odwiedziny w mini zoo, gdzie staniemy oko w oko z takinami – symbolem narodowym Bhutanu. Wybierzemy się także do Memorial Chorten,który zapiera dech swoimi śnieżnobiałymi ścianami i lśniącym wykończeniem, a w środku zachwyci nas bogatymi zdobieniami i misternymi mandalami. Na zakończenie dzisiejszego dnia udamy się jeszcze do Tashichho Dzong – imponującej siedzibę rządu i prawdziwej wizytówki Bhutanu. To tu odbywają się eksplodujące kolorami festiwale, to tutaj decyduje się o losach tego wyjątkowego kraju…

DZIEŃ 10

Dochula - Punakha

Po śniadaniu wyjątkowa atrakcja – obejrzymy unikatową kolekcję bhutańskich znaczków, będziemy mieli także okazję stworzyć swój własny. Następnie pnąca się w górę kręta droga doprowadzi nas do przełęczy Dochula, skąd roztacza się niesamowity, panoramiczny widok na himalajskie szczyty. Znajdziemy tu także imponującą kolekcję 108 stup. Zatrzymamy się na pobudzającą kawę w pobliskiej kafejce i odwiedzimy Druk Wangyal Lhakhang – wyjątkową świątynię słynącą ze współczesnych murali, których kreskówkowy styl i tematyka na pewno wzbudzą uśmiech na twarzy.

DZIEŃ 11

Wangdiphrodan - Thimphu

Dzień rozpoczniemy wędrówką do chortenu Khamsum Yuelley, umiejscowionego na niezwykle panoramicznym wzgórzu w północnej części Doliny Punakha. Dziś czeka nas też nie lada gratka – wizyta w Chimi Lhakhang, słynnej świątyni płodności, w której zostaniemy powitani symbolicznym dotknięciem… 25-centymetrowego drewnianego fallusa. 😉 Zachwycą nas tutejsze barwne dekoracje, zasłuchamy się w legendy związane z tym miejscem, może nawet porozmawiamy z przebywającymi tu mnichami… Po lunchu czeka nas krótkie zwiedzanie w dzielnicy Wangdiphodrang, po czym udamy się do Thimphu.

DZIEŃ 12

Tygrysie Gniazdo

Razem ze wschodzącym słońcem wyruszymy na szlak prowadzący do symbol Bhutanu – Tygrysiego Gniazda. To tu najpełniej poczujemy ducha ostatniego himalajskiego królestwa i docenimy jego magię, zanurzając się w świat legend o Płonącej Tygrysicy i wdychając krystalicznie czyste, górskie powietrze… Podczas trekkingu towarzystwa będą nam dotrzymywać falujące na wietrze  kolorowe flagi modlitewne oraz, od czasu do czasu, przejeżdżające konie. Z głową w chmurach (dosłownie i w przenośni!) można poczuć się jak w bajce… W drodze powrotnej zahaczymy o buddyjską świątynię Hyichu Lhakhang, i zmęczeni, choć szczęśliwi, wrócimy do hotelu.

DZIEŃ 13

Wylot do Polski

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Łapiemy lot do Polski i żegnamy baśniowy kraj Grzmiącego Smoka.

5 MAPA PODRÓŻY
4 CENA ZAWIERA
 • Wszystkie śniadania

 • Transfery klimatyzowanym busem

 • Opiekę przewodnika z ramienia Manalay Travel

 • Opieka anglojęzycznego przewodnika na terenie Nepalu

 • Wszystkie opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów

 • Ubezpieczenie KL EUR 30000, NNW EUR 4000, bagaż EUR300

3 CENA NIE ZAWIERA
 • Przelotów Warszawa - Katmandu - Paro - Katmandu - Warszawa

 • Dopłat za nadbagaż

 • Wydatków osobistych, napiwków oraz datków w obiektach religijnych

 • Posiłków niewymienionych w programie

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

6 KIEDY NAJLEPIEJ JECHAĆ?
pakuj się :) lipiec wrzesień czerwiec
TERMIN 13

2800 EUR

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CHCE JECHAĆ W INNYM TERMINIE POBIERZ W PDF

CHCESZ ZOBACZYĆ więcej?