Bangkok - 5 powodów dlaczego warto go zwiedzić

5 powodów,
dla których warto odwiedzić Bangkok

 

Bangkok jest jak orientalne danie w pięciu smakach. Okazały, mieniący się złotymi dachami świątyń, błyszczący nowoczesnością, pachnący tropikalnymi owocami, o lekkim posmaku limonki. Zobacz, dlaczego warto go odwiedzić!

  • Street food

W Bangkoku restauracje są wszędzie. Znajdziesz tu najlepszy street food na świecie. Na każdej ulicy spotkasz wózki z wokiem oraz mini bary składające się z kilku krzesełek i stolika. Posmakujesz pad thaia, zupy tom kha czy green curry.

Bangkok street food

  • Tajski masaż

Legendy mówią, że tajski masaż stworzył osobisty lekarz Buddy. W Bangkoku masaż znajdzie cię sam. Wystarczy, że wyjdziesz na ulicę. Nie przerażaj się wbijaniem łokci pod łopatkę. Dzięki połączeniu wielu azjatyckich technik, tajski masaż jest dobry na bóle kręgosłupa, migreny i stres.

  • Zwiedzaj tuk-tukiem

Tuk-tuk to najszybszy środek komunikacji, skutecznie omijający korki. Jeżeli pragniesz poczuć wiatr we włosach oraz zawadiacko przedzierać się przez kręte uliczki Bangkoku, zdecydowanie to przejażdżka, której musisz spróbować.

Tuk Tuk, taksówka w Bangkok

  • Zakupy na Chatuchak Market

Chatuchak Market odbywa się w weekendy i jest największym targiem w Tajlandii i jednym z największych na świecie. Szukasz oryginalnych pamiątek? Na Chatuchak Market kupisz dosłownie wszystko, a dodatkowo na pewno nauczysz się targować.

  • Must see w Bangkoku!

Żelazne punkty zwiedzania to Świątynia Złotego Buddy oraz najstarsza Wat Arun, zwana Świątynią Świtu. Miłośnicy architektury i detali koniecznie muszą zobaczyć spektakularny Wielki Pałac Królewski oraz Szmaragdowego Buddę.

Jeśli interesuje Cię wyprawa do Bangkoku, sprawdź naszą ofertę, lub napisz i podróżuj z Manalay!