Tajlandia - wyprawa marzeń - Manalay

Tajlandia –
wyprawa marzeń

Tajlandia ma tak wiele unikalnych miejsc, że poznawanie jej może zająć lata. Tajlandia to miejsce dla każdego, możecie obcować z przyrodą zwiedzając piękne wyspy, lub poznawać miejską kulturę w stolicy Tajlandii — Bangkoku.

Tajlandia liczy ponad 68 milionów mieszkańców, a dominującą religią jest buddyzm. Oto kilka miejsc, które warto dopisać do swojego planu wyprawy.

Biała Świątynia

Wat Rong Khun, czyli Biała Świątynia, to efektowna, ozdobna świątynia buddyjska położona 20 minut jazdy na południe od Chiang Rai.Zaprojektowana i zbudowana przez tajskiego artystę, Ajarna Chalermchai Kositpipata. Projekt Białej Świątyni nie pasuje do tradycyjnych stylów innych buddyjskich świątyń w Tajlandii, co było świadomym zabiegiem artysty. Budowa świątyni rozpoczęła się w 1997 roku i trwa nadal. Podczas zwiedzania tego miejsca, warto zwrócić uwagę na symbolikę Świątyni. Szczególnie na most prowadzący do wejścia, pod którym znajdują się lasy ludzkich rąk interpretowane, jako dusze błagające o uwolnienie z piekła.

Wioska Długich Szyi

Wioski plemienia górskiego w Tajlandii słyną z kolorowych sukni, ręcznie wykonanych rękodzieł i wyjątkowych zwyczajów. Plemiona gór, które żyją na obrzeżach Chiang Rai to AkhaLahuPalong, Lu Mien Yao i ludzie Karen — wioski Długich Szyi. Można je odwiedzić wszystkie w jednym miejscu, kilka minut jazdy od centrum Chiang Rai. To świetny sposób, by porozmawiać z mieszkańcami i lepiej poznać ich kulturę. Największe zainteresowanie budzą kobiety z plemienia Karen, za sprawą swojego niecodziennego wyglądu — wiele z nich nosi mosiężne cewki owinięte wokół szyi, ważące nawet kilka kilogramów. Materiał o ich kulturze robiła jakiś czas temu Martyna Wojciechowska.

Wyspa Koh Lanta

Tak jak pisaliśmy we wstępie — Tajlandia słynie ze swych pięknych wysp, jedną z nich jest Koh Lanta, chyba najbardziej nietypowa i szczególnie atrakcyjna dla miłośników plaż. Koh Lanta oferuje rustykalny urok i swobodną atmosferę. Najlepsze plaże  znajdują się wzdłuż zachodniego i południowego wybrzeża. Plaża Bamboo o długości 500 metrów znajduje się na południowym krańcu wyspy Ko Lanta i jest idealna do pływania i nurkowania. Ma krystalicznie czystą wodę i piękne bujne leśne tło. Koh Lanta to świetne miejsce, by zatrzymać się na chwilę, odpocząć i po prostu — podziwiać piękne widoki.

Bangkok

Pisząc o Tajlandii, nie możemy zapomnieć o jej stolicy. Bangkok to miasto pełne życia, koloru i miejskiego stylu. Zwiedzając Bangkok, warto zobaczyć Wyspę Rattanakosin, czyli najstarszą część Miasta. Podczas zwiedzania warto wypłynąć łódką Chao Phraya Express do Tha Chang, aby zobaczyć świątynie buddyjskie. Bangkok to świetne miejsce, by spróbować orientalnej kuchni i zaznać prawdziwego tajskiego masażu. W tym mieście z pewnością nie będziecie cierpieć na brak rozrywki.