Tajwan - TOP6 miejsc na wypoczynek - manalay travel

Tajwan –
TOP6 miejsc na wypoczynek

Tajwan to mała wyspa u wschodnich wybrzeży Chin. Jeśli kochasz naturę, góry i gorące źródła, zdecydowanie znajdziesz tu coś dla siebie. Zobacz co Cię czeka na tej niesamowitej wyspie!

  1. Taroko Park Narodowy

To wędrówka przez lasy, rzeki i liczne jaskinie. Na swojej drodze spotkasz wiszące mosty, schody, wydrążone tunele oraz ścieżki, które poprowadzą Cię wzdłuż wąwozów pod zapierającymi dech w piersiach wodospadami.Idealne miejsce na trekking.

Taroko Park Narodowy

Taroko Park Narodowy Tajwan

  1. Jezioro Moon Lake

Największy zbiornik wodny na Tajwanie. Jego okolice zamieszkiwane są przez ludzi z plemienia Thao. Ideale miejsce dla miłośników górskich wędrówek!

  1. Yehliu Geopark

Park z różnorodnymi formacjami skalnymi. Spotkasz tam przedziwne kształty skał: grzybki, świece, podkowy oraz jedną z najbardziej znanych Queen’s Head.

  1. Park Narodowy Yangmingshan

Jeśli kochasz przyrodę  i spacery po malowniczych dolinach, koniecznie wybierz się do Yangmingshan. Zobaczysz tam japońskie klony, lasy monsunowe, ambrowce chińskie, czy tajwańskie wiśnie.

  1. Gorące źródła

Wulai to miasteczko znane przede wszystkim z gorących źródeł oraz tubylczej ludności plemienia Atayal. Obowiązkowym przystankiem na szlaku gorących źródeł jest również Langshuikeng, tzw. „jama zimnej wody”.

  1. Alishan

Kto pragnie przespacerować się po malowniczych plantacjach herbaty, niech koniecznie wybierze się do Alishan. Ten masyw górski przede wszystkim  słynie ze spektakularnych wschodów i zachodów słońca, ale nie tylko!  W jego rejonie produkuje się również słynną herbatę Alishan High Mountain Oolong Tea.

Odwiedź Tajwan jeszcze w tym roku. Sprawdź naszą ofertę: Tajwan