Laos wyprawa - 5 rzeczy, które musisz zobaczyć w Laos

Laos –
5 rzeczy, które warto zobaczyć

Laos to coś więcej niz historia i kultura. Mimo, że   jest to jedyny obszar bez dostępu do morza w południowo-wschodniej Azji, Laos jest obdarzony niesamowitymi widokami i zróżnicowanymi terenami, a tropikalny klimat stwarza idealne warunki do korzystania z górskich, jaskiniowych i wodnych przygód przez cały rok. Wyprawa do Laos, może być przygodą życia, dlatego warto dobrze ją zaplanować. Oto 5 miejsc, które musicie zobaczyć w Laosie.

  1. Wodospady Khone Phapheng

Wodospady Khone Phapheng to największy zestaw kaskadowych wodospadów w Azji Południowo-Wschodniej. Stanowią one część Mekongu i wysp Si Phan Don. Ich woda ma silny przepływ, a jej opad może mieć ponad 9 kilometrów długości. Ich wody zamieszkuje wiele różnych gatunków ryb, m.in delfiny irrawadyjskie. Widok jest imponujący i na długo pozostaje w Pamięci.

2. Park Buddy

Położony w stolicy Laosu -Vientiane.Wbrew nazwie nie jest świątynią, a raczej publicznym parkiem z ponad 200 religijnymi rzeźbami, które mają wysokość ponad 40 metrów. Park Buddy, znany również jako „miasto duchów”, jest wyjątkowy nie tylko ze względu na dużą liczbę gigantycznych kamiennych rzeźb, ale również przez połączenie dwóch religii. Twórca Parku – Bunleua Sulilat, postanowił połączyć rzeźby hinduskie i buddyjskie, aby stworzyć nowatorski spektakl. Jest to idealne miejsce by odpocząć, zrelaksować się i zrobić sobie piknik.

 

3. Góra Phousi

W sercu północnego Laosu leży Luang Prabang, malownicze miasto z niezwykłą architekturą. Góra Phou mierzy ponad 100 metrów wysokości. Wspinaczka pod górę może być męcząca, ale wynagrodzi niezapomnianymi widokami. Z widokiem na miasto góra jest doskonałym miejscem do oglądania spektakularnych wschodów i zachodów słońca nad rzeką Mekong. Na szczycie góry, a także u podstawy i wzdłuż drogi, znajduje się kilka oryginalnych i zapierających dech w piersiach świątyń, gdzie można składać ofiary i modlić się o szczęście.

4. Świątynia Vat Phou

Vat Phou została wspisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Vat Phou, czyli „górska świątynia”, to ruiny hinduskiej świątyni Khmerów z V wieku. Połączone z otaczającą przyrodą  Vat Phou ideanie komponują się z egzotyczym  klimatem otoczenia. W ruinach świątyni goście mogą podziwiać ślady imperium Khmerów sprzed tysiąca lat, wciąż z wyraźnie widocznymi napisami i ołtarzami. To jak podróż w czasie.

5. Jaskinia Kong Lor

Jaskinia znajduje się w Parku Narodowym Phu Hin Bun i oferuje kilometry podziemnych, błyszczących jaskiń gotowych do eksploracji. Istnieje możliwość zwiedzanie jaskini pieszo lub płynąc małą łódką po wodach rzeki Nam Bun w pobliżu miejsca. Obie opcje dają szansę zobaczenia cudownych wapiennych formacji z jakich składa się jaskinia.

Jeśli interesuje Cię wyprawa do Laos, kliknij w link i podróżuj z Manalay!