Kostaryka - Przygoda w sercu egzotycznej natury - Manalay

Kostaryka – Przygoda w sercu egzotycznej natury

Podróż do krainy wulkanów

dziewiczych lasów deszczowych i bezludnych plaż

Kostaryka – Przygoda w sercu egzotycznej natury

Kostaryka to przede wszystkim zachwycające plaże, bujne lasy tropikalne, majestatyczne wulkany, wiszące mosty i wyjątkowy klimat zagubionego raju. Czekają na nas emocjonujące wycieczki oraz chillout na bajecznej plaży. To właśnie tutaj posmakujemy jednej z najlepszych kaw oraz przepłyniemy się kajakiem, podglądając sekretne życie zwierząt i tropikalnych ptaków. Dookoła będą nas otaczać kolorowe żaby, małpy i leniwce. Odpoczniemy na plażach nad Pacyfikiem i zanurkujemy w jego krystalicznych wodach. Liczne spacery po niezwykłych parkach krajobrazowych to niekończąca się przygoda. Dziewicze lasy skrywające w sobie malownicze wodospady, gorące źródła, endemiczne gatunki zwierząt, a także pasma górskie z licznymi wulkanami – to charakterystyczne cechy kostarykańskiego krajobrazu. Magia i przygoda – tak wygląda Kostaryka. Pełna kolorów, świeżych owoców, pysznego jedzenia i atrakcji. Nie może Cię tam zabraknąć! Spełniaj marzenia i ruszaj z nami!

16 PLAN PODRÓŻY
DZIEŃ 1

Wylot

Na Kostarykę przylatujemy wcześnie rano.  Z lotniska odbierze nas prywatny kierowca, który zawiezie nas do hotelu. Wyjedziemy ze stolicy San Jose, by już od samego początku zatopić się w królestwie
egzotycznej przyrody tej oazy natury, jakim jest Kostaryka.
Hotel, w którym się zatrzymamy, znajduje się w otoczeniu tropikalnych ogrodów. Po zakwaterowaniu i szybkim odświeżeniu czeka nas pierwsza przygoda. Pojedziemy do jednego z najpiękniejszych miejsc w okolicy:
La Paz Waterfall Gardens. Jest to prywatny rezerwat przyrody z pięknym storczykowym ogrodem i jednym z największych ogrodów motyli w Ameryce Środkowej. Ponadto będzie okazja zobaczyć piękne kolibry, dzikie koty, gady, małpy i wiele tropikalnych ptaków. Wybierzemy się również na spacer do spektakularnego wodospadu w środku lasu
deszczowego. Na miejscu zjemy lunch i wrócimy do hotelu.

DZIEŃ 2-3

Lasy deszczowe - Pacuare Reserve

Dziś przemieszczamy się na zachód Kostaryki ku zdumiewającym, dziewiczym i absolutnie pięknym lasom deszczowym wzdłuż rzeki Madre de Dios w okolicach karaibskiego wybrzeża. Podróż zajmie nam ok 4-5 godzin. Potem już czeka nas eksploracja dziewiczego lasu deszczowego rezerwatu Pacuare i odkrywanie rejonu karaibskich nizin.
Wsiadamy na łódź, by dotrzeć do jednej z cieśnin, gdzie znajduje się nasz ecolodge. Zachwycająca, kostarykańska wioska to baza wypadowa do licznych miejsc w okolicy, gdzie możecie odbywać rejsy łodzią po rzekach i kanałach ukrytych w dżungli lub spacerować bezpośrednio po lesie.
Bagnista dżungla, wstęgi wijących się, soczyście zielonych kanałów, odgłosy ptaków i dżungli, obserwacja natury w jej najdzikszej odsłonie, oto co nas czeka w tym miejscu!

Kolejnego dnia po śniadaniu czeka nas kolejna wycieczka łodzią przez Park Narodowy Pacuare. Pomiędzy schowanymi w tropikalnym lesie drewnianymi chatkami przemykają małpy, spacerują iguany, a w koronach drzew odpoczywają tęczowe tukany. Rejs kanałami to okazja do poznania niezwykłego świata zwierząt i roślin, a trekking po dżungli dostarczy nam niezapomnianych emocji. Po południu czas na relaks w naszym uroczym lodge.

DZIEŃ 4

Rio San Carlos

Rano zjemy pyszne śniadanie, potem pojedziemy do Batán, a stamtąd dalej do miasta Siquirres, gdzie zjemy lunch.  Dziś naszym celem jest absolutnie unikatowy Eco Lodge, który powstał w samym sercu lasów deszczowych! To piękne miejsce o powierzchni 60 hektarów znajduje się na północ od Boca Tapada, San Carlos i oferuje łatwy dostęp do nowo utworzonego Narodowego Rezerwatu Przyrody Maquenque o powierzchni 60 000 hektarów. Jest to wyjątkowe miejsce, które zapewni nam niezapomniane doświadczenie, w tym spanie w domkach wybudowanych w koronach soczyście zielonych lasów. Otoczony dżunglą w sąsiedztwie majestatycznej, tropikalnej rzeki San Carlos, ten wyjątkowy region umożliwi nam obserwację dzikich zwierząt i unikatowe wyprawy po kolejne przygody.

DZIEŃ 5

Maquenque

Rano obudzimy się w naszym małym dżunglowym raju, wśród odgłosów lasu deszczowego, który będzie dla nas wygrywał swoje rytmy śpiewem tukanów, owadów, wyjców i innych tajemniczych, fascynujących stworzeń. Śniadanie w takim miejscu to chwila, dla której warto przemierzyć pół świata!

Dziś dołączymy do wycieczki łodzią po Rio San Carlos. Podróż rzeką pozwala obserwować niewiarygodną różnorodność zwierząt, w tym ptaki rzeczne, małpy, żółwie i krokodyle. Zrobimy krótki postój, aby odwiedzić miasto Boca de San Carlos, w którym znajduje się granica z Nikaraguą. Będziemy mieli tu okazję zobaczyć prawdziwe, niespieszne życie wiejskie. Po południu lokalny przewodnik zabierze nas na spacer, podczas którego poznamy ciekawe fakty na temat zwierząt, rodzimych roślin, ziół i innych sekretów dżungli. Zasadzimy też nasze własne drzewo!

DZIEŃ 6

Wulkan Arenal - wodospady - przygoda!

Po śniadaniu transfer w w rejon wulkanu Arenal. Przejazd zajmie nam ok. 3 godziny. Przeżycie nie z tej ziemi! Dziś czeka nas prawdziwa przygoda w Sky Adventures National Park – będziemy mogli tu wybrać między całą gamą aktywności, począwszy od zjazdów na linach pośród koron lasu deszczowego, po rafting czy piesze wycieczki po wiszących mostach. Będziemy również rozkoszował się widokiem pięknego wodospadu Rio Fortuna spływającego w otoczeniu skał pokrytych soczyście zieloną roślinnością. Wieczorem czeka nas relaks w gorących źródłach.

DZIEŃ 7-8

Monteverde - Las Chmurowy

Przejazd do Monteverde, ok 3 godziny. Bardziej zielono już nie będzie! Park słynie z nietypowych wycieczek z dreszczykiem emocji! Na początek udamy się do Rezerwatu Santa Elena, gdzie przy odrobinie szczęścia będziecie mogli spotkać najpiękniejszego ptaka Amerykiquentzala. Będzie możliwość przygody w parku Sky Adventures Monteverde. Specyficzny mikroklimat oraz wysokości sprawiły, że park posiada niezwykłą bioróżnorodność. Czeka nas tu prawdopodobnie najlepszy na świecie Sky Walk. Będziemy przemierzać pieszo deszczowy las mglisty, pokonywać wiszące mosty i zjeżdżać na linach nad koronami drzew, wsłuchując się przy tym w odgłosy dzikiego ptactwa i mrożących krew w żyłach odgłosów wyjców. Po zapadnięciu zmroku możemy udać się też na nocną wędrówkę z przewodnikiem po mglistym lesie, podczas której będziecie mieli okazję zaobserwować różne  zwierzęta zamieszkujących te tereny, począwszy od węży, po tarantule, różne gatunki insektów i barwne tukany.
Monteverde to mała wioska położona na zboczu góry Tilaran Cordillera. Monteverde zostało założone przez Kwakrów, którzy wyemigrowali z USA podczas wojny przeciwko Wietnamowi w połowie XX wieku. Rezerwat Lasu Chmurowego Monteverde to miejsce o niezwykle bogatej faunie i florze. Zamieszkiwany jest przez około 434 gatunków ptaków, 1200 gatunków gadów i płazów oraz takie zwierzęta jak torbacze, wiewiórki, nietoperze czy szopy. Ponadto znajdziemy tutaj około 2,5 tysiąca gatunków roślin. Monteverde to największe skupisko lasów mglistych w Kostaryce. Odbędziemy jedyny w swoim rodzaju spacer przez lasy mgliste, które występują na obszarach górskich, gdzie stale zachodzi kondensacja pary wodnej, wskutek czego utrzymują się chmury i mgły.

DZIEŃ 9-10

Plaże południowego Pacyfiku Uvita

Dzisiaj ruszamy na południe. Droga zajmie nam ok 5 godzin.
Naszym celem jest La Cusinga Lodge, który znajduje się na wciąż dzikim południowym wybrzeżu Pacyfiku, a także graniczy z Morskim Parkiem Narodowym Ballena. Rezerwat składa się z 200 hektarów dziewiczego lasu deszczowego, który graniczy z tysiącami akrów
lasów chronionych prywatnie. Czeka nas zasłużony wypoczynek w rajskich okolicznościach. Będzie wylegiwanie się pod palmami i pluskanie się w turkusowych wodach oceanu. Do licznych opcji na spędzenie wolnego czasu należą m.in.: trekking po interesującej okolicy, przejażdżki rowerowe, jazda konna ale absolutnym numerem jeden są rejsy po Pacyfiku. W trakcie rejsu będzie okazja obserwować delfiny, wieloryby (zależy od sezonu) i
żółwie, możemy też wynająć kajaki.

DZIEŃ 11

Uvita - San Jose

Ostatnie śniadanie z widokiem na Pacyfik, pakowanie i transport do San Jose, skąd następnego dnia lecimy do Polski.
Przyjazd do San Jose, popołudniowy spacer w stolicy i nocleg.

DZIEŃ 12

Wylot do Polski

Transport na lotnisko i wylot do Warszawy.

5 MAPA PODRÓŻY
4 CENA ZAWIERA
  • Wszystkie wymienione noclegi w pokojach dwuosobowych, butikowe hotele

  • Organizacja wycieczek, trekkingów, Noclegi w Parkach Narodowych

  • Wszystkie śniadania,

  • Transfery klimatyzowanym samochodem

  • Ubezpieczenie KL EUR 100000, NNW EUR 4000, bagaż EUR 300

3 CENA NIE ZAWIERA
  • Przelotów Warszawa - San Jose - Warszawa

  • Wydatków osobistych i napiwków

  • Opłat wizowych, lotniskowych, paszportowych, podatków lokalnych i za nadbagaż

  • Dodatkowych wycieczek i atrakcji na miejscu

Podany program jest przykładowy, skalkulowany na podstawie już zrealizowanego.Chętnie dopasujemy program do Twoich indywidualnych oczekiwań:) Podana cena dla 1 osoby, przy założeniu, że w wycieczce biorą udział 2 osoby zakwaterowane w tym samym pokoju.

 

TERMIN 13

+przelot

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CHCĘ JECHAĆ W INNYM TERMINIE POBIERZ W PDF

CHCESZ ZOBACZYĆ więcej?