Nepal lot Helikopterem - Manalay

Nepal lot Helikopterem

Nepal lot Helikopterem

POLEĆ HELIKOPTEREM DO EVEREST BASE CAMP

Postaw swoje stopy na 5 500 m n.p.m. i zjedz śniadanie z widokiem na Mount Everest.

Najpiękniejszy i najbardziej niezwykły lot helikopterem na Świecie!

Unikalna przygoda, który pozwoli Ci podziwiać Mt. Everest na wyciągnięcie ręki i postawić swoje stopy na lądowisku wzgórza Kala Patthar, słynnego Everest Base Camp położonego na 5 500 m n.p.m. W normalnych warunkach potrzeba ok 2 tygodni trekkingu, aby dotrzeć do tego miejsca, Ty dolecisz tam w porze śniadaniowej!

 

16 PLAN PODRÓŻY
DZIEŃ

Startujemy z samego rana z Katmandu. Na pokładzie helikoptera lecimy do słynnej Lukli, miejscowości w Himalajach położonej na 2 860 m n.p.m.

Po krótkiej przerwie na tankowanie, polecimy jeszcze głębiej w Himalaje, by wylądować w Syangboche na 3 780 m n.p.m. Tu zjemy śniadanie z imponującym widokiem na Mount Everest i wiele innych imponujących ośmiotysięczników. Z tego miejsca helikopter może zabrać w dalszą podróż już tylko 3 osoby, dlatego rozdzielamy się na dwie mniejsze grupy, z których każda odbędzie własny lot w pobliże najwyższej góry świata.

 

Śmigłowiec przeleci tuż obok Ama-Dablam, południowej ściany Lhotse, nad samą bazą pod Everestem i wyląduje na Kala Patthar 5550 m – najlepszym punkcie widokowym na Górę Gór.

To wyjątkowe miejsce, urzeka wspaniałym lodowo-kamiennym krajobrazem, wokół którego wznoszą się największe góry świata i potężny lodowiec w dolinie Khumbu.

To chwila, którą zapamiętasz do końca życia !

Ze względów bezpieczeństwa i zagrożenia chorobą wysokościową, na Kala Patthar zostaniemy około 5-7 minut. Oczywiście w śmigłowcu będzie tlen do oddychania.

5 MAPA PODRÓŻY
4 CENA ZAWIERA
3 CENA NIE ZAWIERA
TERMIN 13

WYCIECZKA Z KATHMANDU

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CHCĘ JECHAĆ W INNYM TERMINIE POBIERZ W PDF

CHCESZ ZOBACZYĆ więcej?