Laos i Tajlandia. Wyprawa marzeń z biurem podróży - Manalay

Laos i Tajlandia TAO

Niezwykła przygoda w sercu Azji

Barwny Bangkok i trekking przez najpiękniejsze tereny północnego Laosu

Laos i Tajlandia TAO

Wyprawa Laos i Tajlandia –  kwintesencja prawdziwej Azji!

Poznaj serce Azji z dala od utartych szlaków. Przed nami unikatowa podróżnicza przygoda.

 

Co na Ciebie czeka:

 • Zobaczysz najpiękniejsze wodospady i krajobrazy południowo-wschodniej Azji – Laos jest niezwykłą krainą pełną uśmiechniętych ludzi i dziewiczej natury a Tajlandia zawsze urzeka doskonałą kuchnią.
 • Poznasz Bangkok, jego najpiękniejsze świątynie, sekretny targ amuletów, chińską dzielnicę, pływający market i targ na torach kolejowych.
 • Będziesz się relaksował podczas tajskiego masażu
 • Odwiedzisz etniczne wioski górskich plemion i będziesz świadkiem i uczestnikiem ceremonii „wołania Duszy”, BACI
 • Zrelaksujesz się w otoczeniu świątyń Luang Prabang, które przepięknie odrestaurowane zostały wpisane na listę dziedzictwa UNESCO,
 • Spotkasz się z buddyjskim mnichem, który opowie nam o swojej filozofii i tradycjach i weźmiesz udział w praktykach medytacyjnych.
 • wybierzesz się na jednodniowy trekking, poprzez lokalne wioski i gęstą dżunglę, do najpiękniejszych wodospadów Kuang Si.
 • Spędzisz dzień w wyjątkowym sanktuarium dla słoni.Miejscu gdzie poznasz te niezwykłe zwierzęta , ich naturę, zwyczaje i będziesz miał okazję nauczyć się z nimi komunikować.
 • Czeka Cię spływ Mekongiem, zwanym  Matką wszystkich Rzek, która karmi 4 kraje Azji. Dopłyniesz do słynnych jaskini 4 000 Buddów, Pak Ou Caves, po czym zachwycisz się spektakularnym zachodem słońca.
 • Weźmiesz udział w laotańskiej szkole gotowania

 

16 PLAN PODRÓŻY
DZIEŃ 1

WYLOT Z WARSZAWY DO BANGKOKU - STOLICY TAJLANDII

Wyprawa czas start!

DZIEŃ 2

Bangkok

Przylot do Miasta Aniołów, czyli Bangkoku. Spędzimy tu dwie noce.

Meldujemy się w naszym hotelu i ruszamy na pierwsze zapoznanie się z tym miastem pełnym różnorodności. To miejsce nie ma sobie równych na świecie, jest niezwykle barwną mieszanką potęgi, religijności, tradycji, nowoczesności i piękna. Bangkok oszałamia i zachwyca na każdym kroku.

Historia i modernizm, egzotyka ulicy i szalone życie nocne, pełne aromatów i smaków rynki i luksusowe hotele, uliczni sprzedawcy pad thai, owoców, kalmarów i ekscentryczne  centra handlowe w sąsiedztwie mistycznych świątyń, w których mnisi odbywają swoje podróże duchowe.

Miasto niebywałych kontrastów stoi przed Nami otworem!

Dziś odpoczywamy po podróży  relaksując się w tajskim SPA oraz udając się na obłędnie pyszną kolację.

Nocleg w naszym unikatowym, butikowym  4* hotelu

DZIEŃ 3

Bangkok

Po  śniadaniu, udamy się na zwiedzanie Bangkoku.

Wykorzystując skytrain, tuk tuki i podróż tramwajami wodnymi zobaczymy Wiecznego Buddę i Królewski Pałac, piękną świątynię Wat Po oraz odwiedzimy magiczny targ Amuletów. W każdej chwili będziemy mieli okazję zasmakować w tajskiej kuchni i jak najbardziej będziemy z tego korzystać!

Pod koniec dnia dotrzemy do Chińskiej Dzielnicy gdzie zaopatrzymy się w najlepsze maści u chińskich aptekarzy oraz zjemy pyszną kolację.

Nocleg w hotelu 4*

DZIEŃ 4

BANGKOK -LUANG PRABANG

Rano wylatujemy  do Luang Prabang, w Laosie.

To była stolica Laosu i duchowe centrum kraju, a jego nazwa może być tłumaczona jako „Królewskie Miasto Delikatnego Obrazu Buddy”. Kolonialne miasto zachowało wiele ze swojego majestatu i spokoju. Położone nad rzeką Mekong jest prawdopodobnie najpiękniejszym miastem tego kraju. Połyskujące złote kopuły świątyń i klasztorów komponują się razem z elementami kolonialnej francuskiej architektury oraz tradycyjnymi drewnianymi laotańskimi domami w unikalną całość.

Niepowtarzalny klimat miasta tworzą buddyjscy mnisi. Niebywałą atrakcją są ich poranne procesje, podczas których do swoich jałmużnych misek zbierają od mieszkańców miasta ryż i warzywa.

Meldujemy się w naszym 4* hotelu , czas wolny

DZIEŃ 5

Chiang Rai – Lao/Thai border – Luang Namtha 

Dziś zwiedzany i odkrywamy uroki Luang Pranbag na rowerach, z lokalnym przewodnikiem, który zdradzi nam niejedną legendę i przybliży nam klimat tego miejsca. Zobaczymy najpiękniejsze świątynie, zwiedzimy lokalny market, zjemy pyszny tradycyjny lunch i wjedziemy na piękne punkty widokowe by podziwiać spektakularne widoki na dolinę Mekongu.

DZIEŃ 6

FAIR TREK SZLAKIEM THIN PHA DO TAD SAE WATERFALL

Trekking!!! Dziś po śniadaniu ruszymy na całodniową przygodę.

Jest to wycieczka która poprowadzi Cię przez podnóża pięknej wapiennej góry pokrytej dżunglą, by odwiedzić lokalne wioski plemienia Hmong i Khmu. Trasa obejmuje malowniczą przejażdżkę rzeką Nam Khan, a podczas pory deszczowej zwiedzanie wodospadu Tad Sae, w którym można pływać i eksplorować.

Fundusze z Fair Trek pomagają wspierać lokalną społeczność.

Total trekking to 12 km ,ok 4-5 godzin , wysokość  300-900m poprzez lasy deszczowe I wioski.

DZIEŃ 7

Baci ceremony & Buddhist chanting

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie rano, by o świcie być świadkiem , codziennej procesji Mnichów, którzy wychodzą ze swoich klasztorów aby zebrać jałmużnę w postaci darów jedzenia, do swoich mis.

Po śniadaniu zrelaksujemy się w naszym hotelu a po południu udamy się na spotkanie z Mnichem, który przybliży nam swoją filozofie i praktyki. Będzie możliwość udziału w medytacjach.

Wieczorem weźmiemy udział w ceremonii Baci, zwanej, „Wołaniem Duszy”

DZIEŃ 8

Wodospad Kuang Si i trekking

Dziś odwiedzimy lokalne wioski, poznamy ich mieszkańców i ruszymy na trekking poprzez  góry, gdzie będziemy podziwiać okoliczne sady, pola ryżowe i scenerie dzikiej dżungli.

Po południu dotrzemy do krystalicznie czystych i niezwykle pięknych basenów wodospadu Kuang Si, gdzie będziemy mieli czas na relaks i kąpiel.

W drodze powrotnej czeka nas pyszny lunch.

 

DZIEŃ 9

SŁONIE w MANDALAO

https://mandalaotours.com/non-riding-elephant-tour-experience/

 

Poznamy słonie w miejscu gdzie są traktowane z należytym szacunkiem i dbałością. Miejscu, gdzie to słoń i jego potrzeby są najważniejsze, gdzie nie ma na nich przejażdżek.

Za to jest możliwość nawiązania z nimi prawdziwego kontaktu i poznania ich niesamowitej natury

DZIEŃ 10

MEKONG

 

Czeka nas spływ Mekongiem, zwanym  Matką wszystkich Rzek, która karmi 4 kraje Azji. Dopłyniemy do słynnych jaskini 4 000 Buddów, Pak Ou Caves, po czym zachwycimy się spektakularnym zachodem słońca.

DZIEŃ 11

WYLOT DO BANGKOKU

 

Czas wolny

Nocleg w Bangkoku

DZIEŃ 12

Wylot do Polski

Możliwość przedłużenia pobytu o dodatkową noc w Bangkoku oraz wypoczynku na jednej z rajskich wysp Tajlandii, gdzie będzie się można rozkoszować się masażami, nurkowaniem, jogą, szkołą gotowania, jazdą na skuterach, łowieniem ryb z łodzi czy po prostu popijaniem drinka z palemką z widokiem na błękitne morze.

5 MAPA PODRÓŻY
4 CENA ZAWIERA
 • 3 noce w bardzo dobrym i sprawdzonym hotelu w Bangkoku , zakwaterowanie w pokojach 2 os.
  7 nocy bardzo dobrym i sprawdzonym hotelu w Luang Prabang

 • Wszystkie śniadania, 5 x lunch, 1 kolacja

 • transfery klimatyzowanym busem

 • Wszystkie opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów w Laosie,

 • Wszystkie wyprawy łodziami wspomniane w programie

 • Organizacja wszystkich trekkingów wspomnianych w programie

 • Opieka lokalnego anglojęzycznego przewodnika na terenie Laosu

 • Opieka przewodnika z ramienia Manalay Travel

 • Ubezpieczenie KL EUR 100 000, NNW EUR 4000, bagaż EUR 300

3 CENA NIE ZAWIERA
 • Przelotów Warszawa-Bangkok-Warszawa ( ok. 2500 PLN )

  Przelotów Bangkok - Luang Prabang - Bangkok ( ok.600 PLN )
   

 • Wydatków osobistych,
  Napiwków.

 • Opłat wizowych i za nadbagaż.

 • Dodatkowych wycieczek i atrakcji na miejscu.

TERMIN 13

+przelot,

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CHCĘ JECHAĆ W INNYM TERMINIE POBIERZ W PDF

CHCESZ ZOBACZYĆ więcej?