Nepal - Manalay

Nepal

szlakiem himalajskich szczytów

Nepal

Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu

Marcel Proust

Nepal to mistyczne, himalajskie królestwo, które posiada niesamowitą energię i przepiękny krajobraz najwyższych gór świata. To tutaj lodowe góry spotykają się z bujną zielenią pól herbaty, kolorowa kultura z obecnymi na każdym kroku religiami – hinduizmem i buddyzmem, a najlepsze raftingowe rzeki – z najwspanialszymi szlakami trekkingowymi na naszej planecie. Wszechobecna bliskość natury, uśmiech mieszkańców i niespotykane krajobrazy powodują, że ten piękny, pełen kontrastów kraj stanie się bliski Twojemu sercu na całe życie!

Bogactwo tego kraju a zarazem jego prostota wynikająca z filozofii życia, która tu króluje, sprawia, ze wszystko zaczyna być bardziej proste, a pewne odpowiedzi przychodzą do nas same.

To idealne miejsce do tego, żeby nawiązać kontakt z samym sobą i odkryć rzeczy, których w standardowych warunkach nigdy nie bylibyśmy w stanie odkryć.

16 PLAN PODRÓŻY
DZIEŃ 1

Wylot

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, wyprawa czas start!

Dziś czeka Was lot do Kathmandu, stolicy Nepalu.

DZIEŃ 2

Przylot do Kathmandu i początek podróży

NEPAL, Never Ending Peace And Love.

Wczesnym rankiem przylatujecie na miejsce.

Transport do Waszego uroczego hotelu w sercu Boudha, odpoczynek i pierwsze zapoznanie ze stolicą Himalajów.

 

DZIEŃ 3

Zwiedzanie Kathmandu – niezwykłej stolicy Nepalu

Po śniadaniu wybierzecie się na całodniowe zwiedzanie Kathmandu, stolicy Nepalu, w szczególności miejsc obecnych na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzicie Bouddhanath, największą na świecie stupę znaną ze swoich wszystkowidzących oczu, uważaną za jedną z najważniejszych buddyjskich świątyń na świecie i cieszącą się niesamowitą popularnością wśród pielgrzymujących do niej buddystów. Kolejnym punktem na Waszej mapie będzie świątynia Pashupatinath, słynny hinduistyczny kompleks świątynny zlokalizowany na brzegu rzeki Bagmati, postrzegany, jako najświętsza świątynia Śiwy. Zwiedzicie również Patan Durbar Square, architektoniczny cud Newaru. W sercu kompleksu stoi dumnie jego największa atrakcja – starożytny pałac królewski. Odwiedzicie również świątynię KumariGhar, która jest poświęcona żywej bogini Kumari.

 

DZIEŃ 4

Pozostajecie w Bouddhanath – najświętszym miejscu dla buddystów

Cały dzień w Bouddhanath, czyli w najświętszym i najważniejszym miejscu dla buddystów. To prawdziwie mistyczna przestrzeń, w której potrafią dziać się niesamowite rzeczy – sprzyja im energia unosząca się wraz z zapachem kadzideł.

Będzie możliwość spotkania się z mnichami, rozmowy na temat praktyk medytacyjnych i filozofii Buddyzmu.

Odwiedzicie szkołę malowania mandali i poznacie ich głęboką, kosmiczną symbolikę.

Na lunch, nasz lokalny przewodnik, zabierze Was do lokalnej knajpki specjalizującej się w gotowaniu pierożków MOMO.

DZIEŃ 5

Przelot z Kathmandu do Pokhary , rejs ze wspinaczką do Pagody Światowego Pokoju

Po śniadaniu kierowca zabierze Was na lokalne lotnisko, skąd udamy się prosto do Pokhary, oddalonej o 25 minut lotu od Kathmandu. Pokhara to drugie, co do wielkości miasto, położone na wysokości 900 m. n.p.m w niezwykle malowniczym zakątku Nepalu. To właśnie w Pokharze rozciąga się niepowtarzalny widok na słynne himalajskie ośmiotysięczniki, takie jak Annapurna, Manaslu czy Dhaulagiri. Tam odwiedzicie tradycyjny nepalski bazar, pełen niezwykłego rękodzieła różnych grup etnicznych, świątynię Bindhyabasini, poświęconą bogini Bhagawati, oraz wejdziecie do znajdujących się pod ziemią wapiennych jaskiń Gupteshwor, w których to nacieki jaskiniowe przypominają mieszkańcom lokalnych bogów. Dotrzecie również do zjawiskowego wodospadu Devi’s, który największą siłę osiąga tuż przed samym zderzeniem się z ziemią.

Po południu czeka Was spokojny rejs po szmaragdowym jeziorze Phewa, po czym udacie się na spacer do pięknej World Peace Pagoda. Z tego miejsca rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto i Himalaje.

Atrakcyjna okolica, której obraz dopełniają jeziora, jaskinie i wodospady, stanowi magnetyzującą oazę spokoju.

 

DZIEŃ 6

Pokhara

Dziś czas wolny.

Będzie okazja do chilloutu, samodzielnego zwiedzania, eksplorowania lokalnych sklepików, restauracyjek i odbycia relaksujących masaży czy skorzystania z możliwości lotu paralotnią.

 

Nocleg w Pokhara

DZIEŃ 7,8

2 dniowy Trekking w Himalajach

W tym dniu ruszacie na trekking w najpiękniejsze góry świata. Przed Wami 2 dni niezwykłej przygody! Dziennie będziecie wędrować ok 5 h, w spokojnym tempie, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Wasz lokalny Przewodnik będzie Wam opowiadał niezwykłe legendy i historie oraz przybliży Wam klimat tutejszych obyczajów. Każdego dnia macie zapewnione pyszne śniadanie, lunch oraz kolację. Śpicie w klimatycznych TeaHouse, z których rozpościera się panorama na najwyższe szczyty Świata – według wierzeń każda góra jest świętą siedzibą Bogów.

2 dnia powrót do Pokhary,

Nocleg w hotelu

DZIEŃ 9

Powrót z Pokhary do Kathmandu

Po śniadaniu kierowca zabierze Was na lotnisko, skąd samolotem wrócicie do stolicy Nepalu. W hotelu będziecie mieć dużo czasu na odpoczynek, odświeżenie czy  zakupy przed powrotem do kraju. Liczne knajpki, kawiarnie, stragany z lokalnymi wyrobami i pamiątkami na pewno Was zafascynują. Wieczorem udacie się do nepalskiej restauracji na tradycyjny posiłek połączony z występem na żywo, który przybliży Wam niezwykle bogatą kulturę kraju. Pokazy taneczne wybranych nepalskich grup etnicznych, wzbogacone tradycyjną muzyką na żywo, trwać będą aż 3 godziny – do późnego wieczoru.

DZIEŃ 10

Klasztor Kopan

Dziś odwiedzicie jeden z najpiękniejszych klasztorów buddyjskich Kopan, który znajduje się u podnóża Himalajów i jest celem podróży dla setek ludzi z całego świata pragnących zaznać odosobnienia i cieszyć się przestrzenią do medytacji. Od początku swojego istnienia Kopan pełnił funkcję centrum studiów i medytacji dla Sanghi Himalajów i zagranicznych studentów. To tu organizowane są kursy, które przybliżają kulturę i filozofię buddyjską. Znajdują się tam również liczne obrazy, rzeźby oraz przepiękne ogrody z widokiem na góry.

Nocleg w klasztorze

DZIEŃ 11

Nagarkot and Bhaktapur Day Trip

Wcześnie rano pojedziecie do Nagarkot na wchód słońca i oglądanie przepięknej panoramy Himalajów…

Stamtąd udacie się do do Bhaktapuru, aby zwiedzić to niezwykłe miasto.

Nocleg w Kathmandu

DZIEŃ 12

Kathmandu

Dzień wolny.

Możemy go przeznaczyć na dodatkowe atrakcje i aktywności.

Możliwości będzie całe mnóstwo:

 1. Poranny lot z widokiem na Mount Everest.
 2. Lot Helikopterem na wysokość ponad 7000 m.n.p.m., czyli do Everest Base Camp, trasa : LUKLA 2860 m.n.p.m; SYANGBOCHE 3780 m.n.p.m. Tam zjemy śniadanie w Everest View Hotel z epickim widokiem na Dach Świata, w tym mount Everest,Lhotse oraz Ama Dablam;  KALA PATTHAR ok. 5500 m.n.p.m.

 

 

 

DZIEŃ 13

Wracamy do domu

Dziś czeka Was lot do Polski.

5 MAPA PODRÓŻY
4 CENA ZAWIERA
 • Wszystkie noclegi w hotelach , nocleg w pokoju dwuosobowym.

 • Wszystkie śniadania, 2 lunche oraz 2 kolacje

 • Transfery klimatyzowanym busem

 • Opieka lokalnego, anglojęzycznego przewodnika na terenie Nepalu

 • Wszystkie opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów

 • Organizacja 2-dniowego trekkingu z lokalnym przewodnikiem

 • Ubezpieczenie KL 100 000 EUR, NNW EUR 4000, bagaż EUR400

 • Przelot wewnętrzny na trasie Kathmandu - Pokhara - Kathmandu

3 CENA NIE ZAWIERA
 • Przelotów Warszawa - Kathmandu - Warszawa

 • wizy wjazdowej do Nepalu koszt 25 $

 • Wydatków osobistych, napiwków, dopłat za nadbagaż

 • Posiłków niewymienionych w programie

 • Dodatkowych, opcjonalnych atrakcji na miejscu

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

*podana cena przy minimum 2 osobach

TERMIN 13

+przelot

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CHCĘ JECHAĆ W INNYM TERMINIE POBIERZ W PDF

CHCESZ ZOBACZYĆ więcej?