KUBA w rytmie szczęścia - wyprawy z Manalay travel

KUBA w rytmie szczęścia

Kuba

W rytmie szczęścia

KUBA w rytmie szczęścia

Kuba to niezwykłe miejsce. Gorąca wyspa, której ulice rozbrzmiewają wszechobecną muzyką niemal całą dobę. Od Hawany, przez Vinales po Trinidad. Rytm salsy słychać wszędzie – beztroski, zmysłowy, zagrany prosto z serca.

Zapraszamy Cię na wyjątkową wyprawę dedykowaną specjalnie dla kobiet.
Daj się porwać kubańskiej przygodzie pełnej słońca, salsy, uroku kolonialnych uliczek, turkusu jej najpiękniejszych plaż, głębokiej zieleni Vinales, mojito i uśmiechniętej gościnności jej mieszkańców.
Kubę poznamy dosłownie od środka mieszkając w tzw. casas particulares, czyli w prywatnych domach u kubańczyków.

Dzięki temu doświadczymy autentycznej atmosfery odwiedzanych miejsc, skosztujemy lokalnej kuchni, poczujemy prawdziwego ducha zagubionej w czasie Kuby oraz poznamy mnóstwo ciekawych ludzi.
Niemal każdego dnia czekają nas prywatne lekcje salsy, w ciągu dnia będziemy zwiedzać odwiedzane miejsca, a wieczorem damy się porwać radosnej zabawie w lokalnych salsotekach!

Ruszaj z nami!

To jedyne w swoim rodzaju wakacje, pełne słońca, tańca, natury i kobiecej energii!

16 PLAN PODRÓŻY
DZIEŃ 1

wylot z Warszawy do Hawany

Przygoda czas start !!!

DZIEŃ 2

Hawana

Przylot do Hawany, transfer oldtajmerem do centrum, zakwaterowanie.
Zamieszkamy w tzw. casas particulares, gdzie będziemy gośćmi kubańskiej rodziny. Jest to idealny sposób na poznanie Kuby dosłownie od kuchni.

DZIEŃ 3

Hawana

Po pysznym kubańskim śniadaniu, czeka nas pierwszy dzień zwiedzania. Hawana to esencja dekadenckiej Kuby.

Dziś poznamy jej zachwycające Stare Miasto z wąskimi, nastrojowymi uliczkami i pięknymi placami. Przespacerujemy się również najdłuższą promenadą – słynnym Maleconem, który ujmie nas swoimi starymi kamienicami oblewanymi falami wzburzonego morza Karaibskiego.
Dzisiejszy dzień jest pełen wrażeń, ale nie tracimy czasu i energii! Przed nami pierwsza lekcja salsy, by poczuć jak taneczny i muzyczny wyjazd jest przed nami!

Ten wyjątkowy dzień zakończymy pyszną kolacją i jeśli będziemy mieć jeszcze siłę to ruszymy na wieczorne poznawania uroków Hawany.

DZIEŃ 4

Cojimar

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę do Cojímar urokliwej wioski rybackiej oddalonej zaledwie o16 km od Starej Hawany. Zajrzymy do willi Hemingwaya (La Vigia), podobno właśnie tutaj w porcie trzymał on w porcie swoją łódź, którą wypływał na słynne połowy marlinów i prawdopodobnie w tym miejscu rozgrywa się akcja książki Stary człowiek i morze. Będąc w wiosce warto również zajrzeć do rezerwatu przyrody Natural llamada Valle de Cojímar rozciągającego się w dolnym brzegu rzeki, można w nim znaleźć dużą ilość roślin endemicznych.  Po powrocie do Hawany udamy się na wycieczkę oldtimerem, który obwiezie nas po największych atrakcjach miasta.

Wieczorem czas wolny

DZIEŃ 5

Havana - Soroa - Vinales

Po śniadaniu wyruszymy lokalnym transportem (coche colectivo) do Viñales – niewielkiego miasteczka położonego w prowincji Pińar del Rio, miasteczko położone jest w centrum Valle de Vinales, historycznego regionu uprawy tytoniu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W drodze do Vinales zatrzymamy się przy wodospadzie w Soroa (Salto de Soroa) i odwiedzimy ogród botaniczny z orchideami.  Soroa położona jest w Sierra del Rosario, znana jest również pod nazwą tęcza kuby. Częste opady deszczu w tym obszarze przyczyniły się do rozwoju niesamowicie bujnej roślinności, stwarzając idealne warunki dla uprawy storczyków.

Przyjazd do Vinales, zakwaterowanie w casas particulares.

DZIEŃ 6

Vinales

Dziś przed południem lekcje tańca z kubańskim nauczycielem! Poczujemy klimat gorącej Kuby i niezwykłą pasję, która towarzyszy salsie.

Po południu wycieczka konna po dolinie tytoniu oraz oglądanie plantacji, w trakcie przejażdżki świeży i aromatyczny lunch – bogaty w ryż i lokalne warzywa.

Dla spragnionych tańca, wieczorem możliwość udania się na salsotekę.

DZIEŃ 7

Vinales

Salsa to ogromny zastrzyk pozytywnej energii! Szczególnie po kubańskim śniadaniu.

Da nam to energię na  wycieczkę do Cuevas de Santo Tomas, Cueva del Indio

W Dolinie Vinales znajduje się wiele ciekawych jaskiń, aktualnie stanowią one atrakcje turystczną, spływ podziemną rzeką i oglądanie formacji wapiennych przypominających kształtami zwierzęta to tylko część tego co można zobaczyć w tych jaskiniach. Miejsca te mają też mroczny kawałek historii w sobie, w czasie konkwisty służyły one miejscowym plemionom za schronienie a także grzebano w nich poległych w walkach.

 

Wieczorem czas wolny i salsoteka 🙂

DZIEŃ 8

Vinales

Po lekkim, kubańskim śniadaniu, w którym podstawą jest omlet (tortilla) i mix tropikalnych owoców,  czeka nas czas wolny.

Możliwość zorganizowania całodniowej wycieczki na pobliskie rajskie plaże w celu relaksu, pobujania się na hamaku zawieszonym na palmach, ponurkowania, snurkowania, zbierania muszelek czy smakowania wybitnych w smaku owoców morza…

Lub dodatkowych wypraw konnych poprzez zielone szlaki doliny Vinales, kolejnych lekcji salsy, pobujania się w fotelu na tarasie naszej casy czy czegokolwiek.

Wieczorem pyszna kolacja i salsoteka dla chętnych.

DZIEŃ 9

Vinales - Cienfuegos

 

Po śniadaniu wyruszymy do Cienfuegos, jednego z większych kubańskich miast, leżącego nad Zatoką Cienfuegos (Morze Karaibskie). Miasto założone przez francuskich emigrantów, zdecydowanie wyróżniające się architekturą na tle innych kubańskich miast, zwane również Perłą Południa (La Perla del Sur). Miasto to szybko stało się jednym z ważniejszych ośrodków na wyspie, ze względu na położenie między Jamajką a miastami Ameryki Południowej ale też otaczające miasto żyzne ziemie (trzcina cukrowa, tytoń, mango i kawa).

Zakwaterowanie w casas particulares,

Spacer po mieście Parque Jose Marti, Paseo del Prado – najdłuższa ulica na Kubie, jej koniec dobiega do nadbrzeża gdzie wybudowano na podobieństwo hawańskiego deptaku Malecon , na końcu promenady znajduje się dzielnica Punta Gorda, gdzie zachowany się wielkie piękne wille z ogrodami.

 

DZIEŃ 10

Cienfuegos- Laguna de Guanaroca- Playa Rancho luna

Po śniadaniu odwiedzimy Laguna de GuanarocaTo olśniewające słone jezioro otoczone jest przez lasy namorzynowe i stanowi prawdziwy raj do obserwacji ptaków. W okolicy znajduje się kilka tras prowadzących na platformę widokową, z której można łatwo zobaczyć flamingi, pelikany i piliki czerwonodzioby (na Kubie nazywany jest popularnie tocororo od dźwięków jakie wydaje, uważany za symbol tego państwa ze względu na biało-czerwono-niebieskie upierzenie, w barwach flagi kubańskiej).

Przejazd do Playa Rancho Luna zakwaterowanie w casas particulares.

DZIEŃ 11

Trinidad

Po krótkim wypoczynku pośród natury wrócimy do lekcji gorącej salsy.

Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Trinidad „Perły Karaibów” – jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Zobaczymy tu m.in. urokliwe, brukowane uliczki, kolorowe piętrowe domki z wysokimi zakratowanymi oknami oraz przesiadujących w bujanych fotelach mieszkańców. Dla chętnych możliwość plażowania na Playa Ancon.

W Trinidadzie koniecznie trzeba wypić tradycyjny drink la Canchanchara! Wieczorem obowiązkowy punkt: Casa de la Musica – schody przy Katedrze, czyli gorące, kubańskie rytmy i salsa.

DZIEŃ 12

Trinidad

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie okolic Trinidadu.

Wczesnym rankiem ruszymy na wyprawę jeepem do Parku Guanayara.

Czeka nas lekki trekking, lasy deszczowe, wodospady, jaskinie, cudowne widoki i kolibry:)

Po południu udany się na wycieczkę przez  Valle de los Ingenios – dolinę słynącą z uprawy trzciny cukrowej, gdzie odwiedzimy XIX-wieczną cukrownię z wieżą Torre Iznaga.

Wieczorem dla chętnych relaks przy rumie, pysznych drinkach mojito czy pina colada, muzyce na żywo, gdzie można wmieszać się w tłum tańczących salsę kubańczyków.

 

DZIEŃ 13

Trinidad - Hawana / Trinidad - Cayo Santa Maria

Czas opuścić zatrzymany w czasie urokliwy Trinidad.

Dziś część grupy wraca do Hawany by tam spędzić ostatnią noc przed powrotem do Polski, a pozostali szczęśliwcy, którzy mają więcej dni urlopu, ruszają na parodniowy relaks na białych piaskach karaibskich plaż Cayo Santa Maria.

DZIEŃ 14

Hawana - Polska

Wszystko co dobre szybko się kończy. Po ostatniej kubańskiej, śniadaniowej uczcie, transfer na lotnisko.

5 MAPA PODRÓŻY
4 CENA ZAWIERA
 • noclegi w casas particulares; zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w prywatnych kubańskich domach

 • wszystkie śniadania

 • wszystkie transfery

 • 10 godzin nauki salsy

 • Konna wycieczka w Vinales

3 CENA NIE ZAWIERA
 • Przelotów międzynarodowych : Warszawa - Hawana- Warszawa (wyceniamy osobno, koszt ok 2500 - 3000 PLN)

 • Wyżywienia poza śniadaniami (ok. 8-15 CUC/1 posiłek)

 • Karta turysty (wiza) – koszt 22 euro lub 100 zł

 • Dodatkowe, opcjonalne atrakcje

 • Możliwość przedłużenia pobytu o pobyt na plażach Cayo Santa Maria ( wyceniamy osobno )

 • Napiwki, własne wydatki.

INFORMACJE O PŁATNOŚCIACH

 • Rezerwacja miejsca – wpłata zaliczki 1000 zł
 • Kupno biletu po potwierdzeniu grupy (w przypadku niepełnej grupy i odwołania wyprawy zwracamy pełną kwotę zaliczki).
 • Druga transza – Reszta ceny  płatna przelewem 40 dni przed rozpoczęciem wyprawy
TERMIN 13

+przelot

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CHCĘ JECHAĆ W INNYM TERMINIE POBIERZ W PDF

CHCESZ ZOBACZYĆ więcej?