Tajwan - Niezapomniana przygoda w samym sercu Azji

Tajwan

Niezapomniana przygoda

w samym sercu Azji

Tajwan

Tajwan to przeplatająca się nowoczesność z tradycją prowincji. Zachwyca bogactwem natury, niesamowitą zielenią i przepysznym jedzeniem.

Znajdziesz tu tonące w chmurach trzytysięczniki i żyzne równiny, plantacje herbaty i uprawy ryżu, zalane słońcem plaże i magiczne lasy, jeziora i rzeźbione przez erozję morskie wybrzeża. Wyspa oczaruje nas bujną roślinnością, lasami bambusowymi i palmowymi gajami. Odkryjesz tu również gorące źródła, barwne świątynie i nocne markety, w których wizyta na długo pozostanie w Twojej pamięci. A co najsmaczniejsze 🙂 to ,że Tajwan, to naprawdę świetne miejsce dla smakoszy i znawców ulicznego jedzenia!

Przeżyjemy tu niezapomnianą przygodę; będziemy wędrować rzadko uczęszczanymi, malowniczymi szlakami, przejdziemy się rowerami pośród tarasów ryżowych oraz wypoczniemy na malowniczych plażach i zobaczymy wysokogórski wąwóz Taroko (czyli wspaniały),który wgryza się blisko 20 kilometrową rozpadliną w górski masyw na wschodzie wyspy.

Będzie aktywnie, smacznie i nie zabraknie ekscytujących przygód. Czeka na nas trekking (na lekko), picie herbaty, obłędne owoce morza i relaks na plaży.

Ruszajcie z nami w drogę!

Tajwan - tradycja i nowoczesność

16 PLAN PODRÓŻY
DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy do Tajpej

Wyprawa czas start!

DZIEŃ 2

Przylot do stolicy Tajwanu

Przylot do Tajpej , stolicy Tajwanu, transfer z lotniska do hotelu, pierwsze zwiedzanie i smakowanie tego niezwykłego miasta.

DZIEŃ 3

Jezioro Sun Moon Lake

Po śniadaniu przejazd na lokalną plantację herbaty. Czeka nas degustacja różnych rodzajów herbat, nauczymy się je prawidłowo zaparzać, rolować liście i smakować. Po herbacianej uczcie zjemy tajwański lunch. Następnie pojedziemy nad jezioro Sun Moon Lake, po którym przepłyniemy się również łodzią. Jezioro jest usytuowane w środkowej części Tajwanu. Jest największym zbiornikiem wodnym na wyspie. Jego okolice zamieszkują ludzie z plemiona Thao. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4

Tainan

Dziś po śniadaniu czeka nas odkrywanie smaków, zapachów oraz historii Tainan — byłej stolicy Tajwanu. Posmakujemy lokalnych przysmaków oraz odkryjemy niezwykle urokliwe uliczki i budownictwo. Tainan to miasto pełne historii z niezliczoną ilością świątyń. Zachwyca oryginalnym klimatem i rewelacyjnym street foodem. Odwiedzimy świątynię Konfucjusza oraz zwiedzimy zbudowane przez holenderskich kolonizatorów wieże obronne Chihkan oraz XVII wieczną świątynię dedykowaną bóstwu wojny. Wieczorem kolacja w hotelu w Tainan i czas na odpoczynek.

DZIEŃ 5

Xiao Liu Qui Island

Pora na relaks w rajskich okolicznościach przyrody. Odwiedzimy wyspę Xiao Liu Qui. Wyspa położona jest na rafie koralowej otaczającej dawny wygasły wulkan. Bajkowe krajobrazy i pyszne owoce morze sprawią radość wszystkim, którzy kochają plażowanie. Na spragnionych aktywności czeka oglądanie podwodnego świata – snorkeling i nurkowanie. Po dniu pełnym słonecznych wrażeń kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w Xiao Liu Qui.

 

DZIEŃ 6

Xiao Liu Qui Island

Czas wolny i zwiedzanie wsypy. Spotkacie na niej liczne jaskinie czy opuszczony fort artyleryjski. Posmakujecie przysmaków w postaci owoców morza. Transfer do Pintung a następnie do Kenting. Tam Czeka Cię prawdziwa tajwańska uczta.

 

DZIEŃ 7

Alangyi Old Trail

Po dwóch dniach plażowania ruszymy na trekking historyczną trasą między Taitung i Pingtung – Alangyi Old Trail – na południowo-wschodnim Tajwanie. Dawniej była to droga handlu między rdzennymi plemionami. Podczas wędrówki zobaczymy niezwykłe piękno krajobrazu naturalnego, skaliste wybrzeże, wodospady czy niesamowite rośliny nadmorskie, takie jak: palma daktylowa czy sałata morska. Przy odrobinie szczęścia możemy spotkać żółwie morskie. Po drodze lunch. Nocleg i kolacja w hotelu.

DZIEŃ 8

Chishang

Po śniadaniu wyruszymy na rowerową przejażdżkę po Chishang. Przemierzymy trasę wokół miasta, przez zielone pola ryżowe. To będzie bliskie spotkanie z naturą oraz pięknymi widokami. Transfer do Shitiping. Nocleg oraz kolacja.

DZIEŃ 9

Cidal Hunter School

Odwiedzimy szkołę łowiecką. Szkoła Cidal Hunter znajduje się w Shuilian Community, społeczności Amis. Cidal w rdzennym języku Amis odnosi się do słońca, a w sensie kulturowym do matki, ponieważ plemię Amis było tradycyjnie społeczeństwem matrylinearnym, z kobietami mającymi autorytet w domu. Mężczyźni byli odpowiedzialni za obronę społeczności, zarządzanie sprawami wspólnoty, polowali i łowili ryby. Amis zapewnią nam szybki kurs plemiennych rytuałów i stylów życia. Czeka nas tam również lunch przygotowany z lokalnych specjałów.

DZIEŃ 10

Park Narodowy Taroko

Dziś czeka nas niesamowite spotkanie z przyrodą w Parku Narodowym Taroko, który uważany jest za najpiękniejsze miejsce Tajwanu. Trekking wśród wysokich skał, licznych wąwozów górskich i potoków. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników przyrody. Wieczorem kolacja w hotelu.

DZIEŃ 11

Qingshui Klif

Zobaczymy jeden z ośmiu cudów Tajwanu. Qingshui Klif to jedyne miejsce w Parku Narodowym Taroko, w którym można obserwować trzy różne odcienie kolorów, które tworzą Ocean Spokojny. Plaża Chongde i jej żwirowe wybrzeże uzupełniają naturalną mozaikę kolorów, które malują górę Qingshui. To jednak nie koniec atrakcji! W Taipei weźmiemy udział w połowie krewetek. Niezwykłe doświadczenie dla fanów wędkowania. Wieczorem tajwańska kolacja w hotelu w Taipei.

DZIEŃ 12

Tajpej

Po śniadaniu zobaczymy imponujący, 40-metrowy wodospad, który tworzy niezwykłą tęczę, która rozpryskuje się w jeziorze. Następnie, zwiedzimy Muzeum Pałacowe w Taipei, które mieści najważniejszą na świecie ekspozycję sztuki chińskiej (eksponaty, które tuż przed zwycięstwem komunistów w Chinach udało się ewakuować na Tajwan). Wieczorem wybierzemy się z lokalnym przewodnikiem na nocny market.

DZIEŃ 13

Tajpej

Po śniadaniu zwiedzimy świątynię Longshan, obok której znajduje się market, na którym można skosztować np. zupy z węża. Następnie, z przewodnikiem odwiedzimy Biuro Prezydenta w Taipei. Zobaczymy również Mauzoleum Czang Kai-sheka, poświęcone zmarłemu w 1975 r. prezydentowi Tajwanu – postaci w różnorodny sposób ocenianej nawet na samej wyspie. Uczestnictwo w uroczystej zmianie warty przed pomnikiem Czang Kai-sheka. Odwiedzimy również najwyższy budynek w Taipei przypominający łodygę bambusową Taipei 101 z tarasem obserwacyjnym na całe miasto. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 14

Wylot

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

5 MAPA PODRÓŻY
4 CENA ZAWIERA
 • Wszystkie noclegi, standard 3 * i 4*

 • Wszystkie śniadania

 • Transfery klimatyzowanym busem

 • Wszystkie opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów

 • Organizacja wszystkich trekkingów wspomnianych w programie

 • Opieka lokalnego anglojęzycznego przewodnika

 • Ubezpieczenie KL EUR 30000, NNW EUR 4000, bagaż EUR 400

3 CENA NIE ZAWIERA
 • Przelotów,

 • Wydatków osobistych

 • Napiwków

 • Opłat wizowych i za nadbagaż

Podany program jest przykładowy, skalkulowany na podstawie już zrealizowanego.Chętnie dopasujemy program do Twoich indywidualnych oczekiwań:) Podana cena dla 1 osoby, przy założeniu, że w wycieczce biorą udział 2 osoby zakwaterowane w tym samym pokoju.

6 KIEDY NAJLEPIEJ JECHAĆ?
marzec kwiecień maj czerwiec wrzesień pażdziernik listopad
TERMIN 13

+przelot

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CHCĘ JECHAĆ W INNYM TERMINIE POBIERZ W PDF

CHCESZ ZOBACZYĆ więcej?