Zielono mi... - o Kostaryce słów kilka - Manalay

Zielono mi…
– o Kostaryce słów kilka

Pura Vida. Czyste życie.

Bycie „zielonym” to nie lada wyzwanie, ale Kostaryka radzi sobie znakomicie. Na przestrzeni lat kraj ten ugruntował swoją pozycję jako wzór zrównoważonego rozwoju na całym świecie dzięki postępującym inicjatywom w zakresie świadomości ekologicznej.

Ten „paraíso” został uznany w 2009 roku za „najbardziej zielony i najszczęśliwszy” kraj na świecie. I nic dziwnego, że stanowi wzór do naśladowania dla innych! Około 30% ziemi Kostaryki to rezerwaty, a ponad 93 procent własnej energii kraj ten wytwarza

Co więcej, Kostaryka jest uważana za jeden z najbardziej zróżnicowanych biologicznie regionów na świecie. To dom dla około pięciu procent bioróżnorodnych gatunków naszej planety, choć jej zasięg geograficzny jest w przybliżeniu taki sam jak Zachodniej Wirginii! Na Kostaryce znajduje się około 20 parków narodowych i osiem rezerwatów biologicznych.

Kostaryka jest idealnym miejscem dla najbardziej zapalonych miłośników przyrody oraz dla podróżników, którzy chcą poznać najbardziej soczyste zielenie naszej planety poprzez zanurzenie się w niewiarygodnych krajobrazach tego kraju.

Kostaryka to niekończąca się przygoda. Dźwięk „Pura Vida” – wewnętrznego optymizmu – rozbrzmiewa przez wzgórza i pagórki, ku tętniącym życiem wodospadom i wulkanicznym plażom wybrzeża Pacyfiku, a nawet w zielonych zadaszeniach, wibrując wśród szczelin jaskiń i delikatnie huśtając się wraz z tukanami.

Moc życia znajdziecie tu wszędzie – na północy, na południu, na wschodzie i na zachodzie. Matka Natura zadbała o dopieszczenie każdego fragmentu tego magicznego kraju, malując go wszelkimi możliwymi odcieniami zieleni, błękitu, fioletu i żółci. Co kilka mil na pewno zobaczysz coś nowego i zapierającego dech w piersiach równie mocno jak ostatnia niespodzianka.

Vamanos! Na co jeszcze czekasz?